Domy z drewna – jak o nie dbać

domy drewniane
Domy drewniane

Domy z drewna

Jednym z bardzo dobrych wyborów dla każdego będą domy z bali. Dzięki odpowiedniej jakości zastosowanych materiałów tego rodzaju domy są w stanie przetrwać nawet 300 lat. Jednak niestety nie każdy wie w jaki sposób należy zabezpieczyć domy z drewna przez działaniem środowiska czy też różnego rodzaju szkodnikami. Ogólnie mówi się, że tego rodzaju drewniane domy wymagają odpowiedniej impregnacji. Jednak co to tak na prawdę może znaczyć?

Impregnacja

Tego rodzaju domy budowane są od wieków. Sama zasada jest bardzo podobna. Zmienia się styl architektoniczny i walory architektoniczne. Tak samo ewoluują środki zabezpieczające przed wpływami środków destrukcyjnych. Na rynku istnieją zarówno środki, które zabezpieczają jak i te, które niwelują wpływ czynników zewnętrznych. W większości przypadków, aby domy drewniane służyły nam przez wiele lat należy pomalować elewacje specjalnymi środkami. Zwykle są one w formie koncentratów, ale zdarzają się także w formie wodnej czy też proszkowej.

Przed czym może chronić impregnacja?

Najważniejszym zadaniem impregnacji jest ochrona przed ogniem oraz promieniowaniem UV. To ostatnie sprawia, że drewno staje się szare. Dodatkowo szkodliwymi kwestiami na jakie narażone jest drewno są szkodliwe warunki atmosferyczne. Najgorszy wpływ na drewno ma woda i wilgoć. Działanie tych czynników będzie powodowało spulchnianie drewna oraz podnoszenie jego naturalnej wilgotności.
Jak widać najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewna jest zastosowanie wysokiej jakości impregnatów. Dzięki nim zabezpieczy się drewno i wykonane za jego pomocą domy przed wpływem czynników atmosferycznych i wielu innych kwestii. Wybór odpowiednich środków do impregnacji drewna jest bardzo istotny. Dzięki tego rodzaju środkom można bez najmniejszego problemu zapewnić bezpieczeństwo domów drewnianych.

domy z bali
Domy drewniane
Domy z bali okrągłych – czy to możliwe?

Domy z bali okrągłych – czy jest to możliwe do zbudowania? Jeżeli chcesz mieć w swoim posiadaniu typowy wiejski, góralski domek, budowa domów drewnianych powinna odbyć się z udziałem bali okrągłych. Konstrukcja, jaką odznaczają się domy z bali będzie odznaczała się dużą szczelnością, trwałością oraz izolacją cieplną. Lite drewno jest …

drewniane domy
Domy drewniane
Drewniane domy – powrót do natury

Zapotrzebowanie na domy drewniane w dzisiejszych czasach rośnie. Dzieje się tak głównie z tego względu, że drzewo jest ekologicznym materiałem, bardzo przyjaznym dla środowiska. Oprócz tego drzewo wykorzystywane jest to budowy lat od wielu wieków. Z racji tego osoby decydujące się na takie posunięcie powracają w niejaki sposób do natury. Jest …